fbpx

שביתת רעב בחתולים

כולנו אוהבים את החתול שלנו וחרדים למצבו התזונתי, אך למרות ההשקעה לפעמים החתול מסרב לאכול. התנהגות זו יכולה לנבוע ממספר סיבות שונות:

 1. מצב בריאותי
  כמו אצל בני האדם, גם אצל חתולים החשק לאכול יכול להיפגע בגלל מצבם הבריאותי. בדומה לנו, חתולים יכולים לסבול מכאבי שיניים, כאבי אוזניים, הדבקות בחיידקים ווירוסים. במקרים אלו תחושת התאבון של החתול עלולה להיפגע והוא יפסיק או ימעיט באכילה אפילו במשך שבועות.
  כמטפלים עלינו לשים לב לשינויים בהתנהגויות של החתול כמו תשישות, הקאות, שלשולים, דם בשתן או בפה ועוד ובעת הבחנה לקחת אותו לטיפול רפואי מתאים.
 2. שינוי סוג האוכל
  אחת הסיבות השכיחות ביותר ,לצד חולי, להפסקת אכילה בחתולים, היא החלפת סוג האוכל. חתולים רבים יכולים להיות מפונקים ורגילים לסוג אוכל אחד ולא ימהרו להחליפו.
  בעת החלפת מזון לחתול חשוב לבצע את התהליך בהדרגתיות תוך שילוב האוכל החדש באוכל הישן ובמספר ימים לעלות את כמות האוכל החדש על חשבון הישן.
  תהליך זה חשוב בעיקר במעבר מאוכל רטוב של גור חתולים לאוכל יבש.
  ישנם מקרים קיצוניים בהם החתול לא מוכן להחליף את סוג האוכל שלו בכלל. הדבר נפוץ יותר במעבר מאוכל רטוב ליבש. במקרה זה ייתכן ונצטרך לוותר לחתול מאחר והוא יכול למשוך את שביתת הרעב עד כדי הגעה למוות. חשוב לראות שאנחנו לא מוותרים לחתול מהר וכי אי האכילה אכן נובעת מהחלפת האוכל ולא מסיבה אחרת.
 3. רגישויות
  ישנם חתולים הרגישים למרכיבים במזון דבר היוצר אצלם תגובה אלרגית ותחושות אי נעימות. במקרים אלו יש לבחון את מקור הרגישות ובמקרה הצורך לספק לחתול אוכל היפואלרגני או לחילופין אוכל ללא הרכיב הבעייתי.
 4. טריות
  לאחר פתיחת שק האוכל חשוב לסגור את השק בצורה טובה ולא להשאיר אותו במקום עם לחות גבוה. חשוב לבדוק גם את תוקף האוכל לראות שאינו עובר את התאריך.
  במקרים של קופסאות שימורים, אם נשאר אוכל בקופסא עדיף לאחסנו במקרר אך יש לדעת שגם לאחר אכסון במקרר טעם האוכל משתנה במקצת וייתכן שהחתול פחות יוכל אותו.
  על מנת לדאוג שטריות האוכל תשמר בצורה טובה מומלץ לקנות שקי אוכל קטנים וקופסאות שימורים קטנות. לא שקים גדולים אשר יישארו לתקופה ארוכה.
 5. שינויים סביבתיים ולחץ נפשי
  שינויי מזג האוויר מובילים לשינויי אכילה אצל חיות בכללי ואצל חתולים בכלל. במזג אוויר חם ישנה ירידה בכמויות האוכל שהחיות אוכלות.
  בנוסף, שינויים סביבתיים כמו מעבר דירה, לידת גור או הכנסת חיות נוספות לבית יכולה לגרום לסטרס אשר יוביל לירידה ואף הפסקת אכילה של החתול. במקרים אלו מומלץ לספק לחתול סביבה תומכת, להרבות בליטופים וניתן גם להביא לו משחקים אשר ירוממו את רוחו.
 6. זקנה
  בדומה לבני אדם וחיות נוספות בטבע, גם חתולים המגיעים לגיל זקנה יכולים לפתח ירידה בכושר התיאבון שלהם. במקרים אלו חשוב אף יותר לספק לחתול אוכל איכותי שמכיל את כל הדברים הנחוצים לו.

 

לסיכום, החתולים שאנו כל כך אוהבים יכולים לחוש חוש תיאבון מסיבות רבות ומחובתנו לשים לב לשינויים הגופניים, נפשיים וסביבתיים אשר יכולים לגרום לכך. איכות האוכל והתאמת סוג האוכל לזן החתול חשובה גם היא על מנת לשמור על בריאות חתולינו. 

על מנת להתאים את סוג האוכל לזן החתול מומלץ להתייעץ עם המוכר בחנות החיות או אף עם הוטרינר.

סרטוני העשרה עם טיפים להאכלה של החתולים העקשנים ביותר!!

תקציר עם וידאו על מה שנאמר במאמר

דר. אורי ברנשטיין מסביר על איך להרגיל את חתולך לתזונה חדשה

סוואנה מסבירה איך להבדיל בין שביתת רעב עקב פינוק לבין שביתת רעב עקב מצב חירום

מאחלים לכם המון הצלחה וחתולים שמחים ולא מפונקים!

צוות DogBurger